Start Hot W Nysie powstanie nowe radio!?

W Nysie powstanie nowe radio!?

przez Nysa Hot

W naszym mieście może pojawić się nowa rozgłośnia radiowa. W przyszłym roku, po 10 latach nadawania z fal eteru zniknie Radio Nysa. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie jest już kilku chętnych na przejęcie częstotliwości (103,6).

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, Radio Nysa nie złożyło w odpowiednim terminie wniosku o przedłużenie koncesji. W związku z tym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji niebawem rozpisze konkurs na częstotliwość, na której od 6 grudnia 2012r. nadaje wspomniana rozgłośnia.

Decyzja ta oznacza jedną z dwóch możliwości – w Nysie powstanie zupełnie nowe radio lub jedno z już istniejących otrzyma rozszerzenia koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego. W grę wchodzą zarówno duże ogólnopolskie sieci radiowe, jak i lokalne rozgłośnie.

Przypomnijmy, że w Nysie oprócz Radia Nysa od ponad 5 lat nadaje także Radio ONY. To ewenement na skalę ogólnopolską, by w tak małym mieście działały dwie prywatne stacje radiowe niezwiązane z żadną siecią. Co ciekawe, w powiecie nyskim mamy jeszcze jedną prywatną rozgłośnię. Z Głuchołaz nadaje Inneradio.fm.

Koncesja Radia Nysa wygasa z dniem 31 lipca 2022 r.  Oznacza to, że po całej procedurze konkursowej, w przyszłym roku na 103,6 FM możemy usłyszeć już zupełnie inne głosy. Nie jest to pewne, gdyż obecny nadawca także może wziąć udział w konkursie i ponownie otrzymać koncesję.

Jedno jest pewne. Przyszły rok dla rynku medialnego w Nysie będzie bardzo ciekawy. Do sprawy na pewno wrócimy na naszym portalu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź