Start Hot W Nysie powstanie trzeci most!

W Nysie powstanie trzeci most!

przez Nysa Hot

Takie zapewnienie złożył burmistrz Kordian Kolbiarz. Przeprawa ma się pojawić najpóźniej w 2025 roku.

W Nysie od lat mówi się o potrzebie budowy kolejnego mostu. Dla kierowców powrót z pracy czy odebranie dzieci z przedszkola lub szkoły wiąże się z długim i uciążliwym oczekiwaniem w korkach. Najgorzej jest oczywiście w godzinach szczytu, prawdziwe apogeum następuje w okolicach początku weekendu.

Nowa przeprawa udrożniłaby ruch w mieście. Koszt takiej budowy może oscylować nawet w okolicach kilkudziesięciu milinów złotych, ale władze gminy są zdeterminowane, by doprowadzić w końcu do realizacji tej inwestycji. Rozważanych jest kilka lokalizacji przeprawy.

– W najbliższym czasie zlecimy ekspertom opracowanie koncepcji, by wybrać jak najlepszą lokalizację nowego mostu. Potem powstanie niezbędna dokumentacja. – mówi Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy.

Gmina chce pozyskać zewnętrzne dofinasowanie na budowę nowego mostu. Obiekt miałby być gotowy najpóźniej pod koniec 2025 roku.

Foto ilustracyjne/ Pixabay 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź