Start Hot W Nysie przybędzie nowoczesnych przejść dla pieszych

W Nysie przybędzie nowoczesnych przejść dla pieszych

przez Nysa Hot

6 milionów złotych na ultranowoczesne przejścia dla pieszych – to założenia wniosku, jaki trafił na ręce Premiera Mateusza Morawieckiego. Zdaniem Wojewody Opolskiego jest realna szansa, aby właśnie taka suma przypadła dla naszego Województwa.

Nysa stawia na inteligentne przejście dla pieszych

Od kilku dni samorządowcy z naszego regionu podpisują umowy na realizację zadań współfinansowanych ze środków Państwowego Funduszu Celowego. Do 7 samorządów z Powiatu Nyskiego trafiło bagatela 16 milionów złotych. Wśród projektów, które zyskały największe uznanie liderami są Nysa i Paczków. Jak podkreśla Wojewoda Sławomir Kłosowski – samorządy oprócz wsparcia przy budowie dróg otrzymają niedługo środki na budowę nowoczesnych przejść dla pieszych. –

Te zadania muszą iść w parze – mówi Wojewoda. Cieszę się, że samorządy przywiązują dużą wagę do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Przypomnijmy, że w Nysie powstało kilka bezpiecznych i dobrze doświetlonych przejść dla pieszych, m.in. przy ul. Grodkowskiej, Prusa, Bohaterów Warszawy, Moniuszki, Armii Krajowej czy Mickiewicza. Zadania były finansowane przez Gminę i Powiat, a także przez Tauron Dystrybucja.

fot. Tauron

Powiązane artykuły

1 komentarz

panek 20 maja 2021 - 07:28

To powinien być standard przy każdej nowej inwestycji. Co na to nyscy maruderzy?

Komentarze niedostępne.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź