Start Aktualności W obronie stadionu

W obronie stadionu

przez Nysa Hot

W najbliższą środę (08.01) o godzinie 18.00 będą zbierane podpisy w obronie stadionu Stali. W miejsce obiektu przy Kraszewskiego ma powstać nowoczesne osiedle na około 300 mieszkań. Budowa może ruszyć w II bądź III kwartale 2022 roku.

Środowe spotkanie przed bramą Stadionu Miejskiego to inicjatywa oddolna mieszkańców Nysy, którym zależy na zachowaniu dotychczasowego charakteru tego miejsca. Przypomnijmy, że odbywa się tam handel, w wakacje czwartki lekkoatletyczne, a w maju za sprawą Dni Nysy obiekt przeżywa prawdziwe oblężenie. I choć brakuje wydarzeń sportowych w zakresie jak miało miejsce jeszcze w latach 80-tych i 90-tych, wiele osób negatywnie wypowiada się o planach wyburzenia stadionu pod nowe bloki mieszkaniowe. Ile głosów w obronie zostanie zebranych? Odpowiedź już za kilka dni.

Inwestor, Agencja Rozwoju Nysy na dzień dzisiejszy posiada jedynie koncepcję na zagospodarowanie terenu i jest w trakcie opracowywania modelu finansowania. Osiedle ma powstać w ramach TBS-u, co daje możliwość sięgania po dotacje z Banku Gospodarstwa Krajowego. 20% wydatków związanych z budową osiedla mają ponieść jego najemcy, w czynszu za wynajem. Koszt budowy to ponad 100 milionów złotych. Budowa osiedla  ma być odpowiedzią na sytuację na lokalnym runku nieruchomości. Za 1,5 roku ARN odda do użytku nowe osiedle przy Franciszkańskiej. Kolejna miejsca pod mieszkania mają powstać przy Tkackiej i Teatralnej.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź