Start Aktualności W Otmuchowie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

W Otmuchowie ruszył Punkt Szczepień Powszechnych

przez Nysa Hot

Dziś ruszył Punkt Szczepień Powszechnych w Otmuchowie. Jest zlokalizowany w hali sportowej Zespołu Szkół w Otmuchowie przy ul. Krakowskiej 36. Obsługę medyczną zapewnia Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „SAL-MED” z Kałkowa.

-Dziękujemy rownież strażakom ochotnikom z terenu gminy Otmuchów, policji oraz żołnierzom z 91 batalionu logistycznego w Komprachcicach za wsparcie oraz dbanie o bezpieczeństwo na miejscu akcji. – informuje Gmina Otmuchów.

Wciąż istnieje możliwość zapisania się na szczepienia. Chętnych proszeni są o kontakt telefoniczny na niżej podane numery w godz. od 07:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku.

Operatorowi należy podać tylko nazwisko i imię, PESEL i numer telefonu komórkowego – na ten numer wysłany zostanie SMS z informacją o dacie i godzinie szczepienia.

Nie można wybierać daty szczepienia, ustala to system komputerowy.

Po otrzymaniu SMS z datą i godziną należy pamiętać o przestrzeganiu terminów. Spóźnienie spowoduje „wypadnięcie” z kolejki.

-Na miejscu zostanie sprawdzona temperatura ciała, zgodność terminu szczepienia z wykazem, będzie także możliwość wypełnienia ankiety. Następnie będziecie Państwo wzywani do punktów szczepień. – informuje Gmina Otmuchów.

-Prosimy o strój, który umożliwi szybkie podanie szczepionki w górną część ramienia (np. koszulka bez rękawów i rozpinana bluza). Po szczepieniu zostanie podany termin drugiej dawki i należy odczekać w poczekalni ok. 15 minut. Prosimy o stosowanie się do poleceń personelu, bo to znacznie przyśpieszy procedurę szczepień. – czytamy w komunikacie na stronie gminy.

✅ Punkty kontaktowe – zgłaszanie się do szczepienia od poniedziałku do piątku od 07:00 do 15:00
☎️ 77 431 51 30
☎️ 77 431 51 97
☎️ 77 435 63 68
☎️ 77 431 51 56
☎️ 77 431 50 27
☎️ 77 439 07 55

Foto: Gmina Otmuchów 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź