Start Aktualności W powiecie nyskim przybywa paneli fotowoltaicznych

W powiecie nyskim przybywa paneli fotowoltaicznych

przez Nysa Hot

Powiat Nyski stawia na czystą energię. Wsparcie w tym zakresie otrzymała kolejna gmina z regionu.

– Podpisałem kolejną umowę na dofinansowanie zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej. Wsparcie w wysokości 20 000 zł otrzyma Gmina Głuchołazy na montaż paneli na świetlicy wiejskiej w Suchej Kamienicy – mówi Damian Nowakowski, wicestarosta nyski.

– Inwestycja pozwoli znacznie zmniejszyć koszt wykorzystywania energii elektrycznej i jest kolejnym krokiem w działaniu na terenie naszego powiatu na rzecz ochrony środowiska poprzez korzystanie z odnawialnych źródeł energii – dodaje Nowakowski.

W ubiegłym roku powiat nyski przeznaczył na ten cel blisko 300 000 zł. Panele fotowoltaiczne zostały zainstalowane na potrzeby Domu Pomocy Społecznej „Maria” w Korfantowie, Stanicy Wojewódzkiego Centrum Szkolenia Ratownictwa Wodnego w Nysie, świetlicy wiejskiej w Biskupowie, świetlicy wiejskiej w sołectwie Iława oraz na potrzeby budynku Urzędu Gminy w Skoroszycach. Ponadto, farma fotowoltaiczna stanęła na bazie PKS w Nysie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź