Start Aktualności W powiecie i gminie wszystko jasne! Wiemy kto będzie Starostą

W powiecie i gminie wszystko jasne! Wiemy kto będzie Starostą

przez Nysa Hot

To nie była spokojna politycznie majówka. Zamiast grilla lokalni politycy musieli myśleć jak zgrillować politycznych oponentów. I wychodzi na to, że lepiej wyszło to PO, która ma rządzić zarówno w powiecie jak i w gminie. Kordian Kolbiarz zachował się więc pragmatycznie i wybrał polityczną drogę z partią rządzącą. Zostając w majówkowej i grillowej poetyce, czy wyjdzie z tego smakowity runsztyk czy raczej pasztet, pokażą najbliższe miesiące. 

Dziś koalicję osobiście przypieczętował jej ojciec chrzestny, marszałek województwa Andrzej Buła. A gorzką pigułkę musi przełknąć lokalny PiS, który (podobnie jak wybory parlamentarne) wygrał, ale przegrał. Mimo rekordowego wyniku w powiecie, PiS trafi tylko do ław opozycji, bo szalę na korzyść PO przechylili Piotr Bobak i Kordian Kolbiarz.

– Widzę wiele możliwości rozwojowych powiatu i gminy – mówi Marszałek Andrzej Buła. – Liczę na kolejne dobre i satysfakcjonujące projekty dla mieszkańców.

– Ufam, że to będzie koalicja merytoryczna i jak się spotkamy za 5 lat, katalog wykonanych zadań będzie bardzo mocny – dodaje Kordian Kolbiarz Burmistrz Nysy.

Głosowania jeszcze przed nami, ale wiemy już jak będzie wyglądać polityczna układanka stanowisk.

Starostą zostanie Daniel Palimąka, wicestarostą Jolanta Barska, etatowym członkiem zarządu Maciej Krzysik. Członkami zarządu będą również Czesław Biłobran i Joanna Czarnecka. Przewodniczącym rady powiatu będzie Piotr Bobak. 

Przewodniczącą rady miejskiej ma zostać Jolanta Trytko.

Więcej naszych gorących politycznych komentarzy już po głosowaniach rady powiatu i rady miejskiej.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź