Start Hot W naszym regionie pojawiły się wilki!

W naszym regionie pojawiły się wilki!

przez Nysa Hot

Zwierzęta widziane były m.in. na terenie Gminy Paczków.

Prosimy Państwa o czujność i zachowanie  ostrożności poprzez zwiększenie opieki nad zwierzętami gospodarskimi, a szczególnie psami. W sytuacji napotkania wilka zaleca się zachować spokój, nie należy podchodzić do zwierzęcia, ani krzyczeć – informuje Gmina Paczków.

– Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka wdrożył odpowiednie procedury, wystąpił z pismem do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Opolu, informując o zaistniałej sytuacji, prosząc o wdrożenie procedury zaradczej. Jednocześnie o sytuacji zostali poinformowani  Wojewoda Opolski oraz Powiatowy Inspektorat Weterynarii.

Przypominamy, że wilk jest w Polsce gatunkiem chronionym i za zabicie lub skłusowanie wilka grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– Prosimy również, o niezwłoczne zgłaszanie incydentów napotkania wilka, watahy wilków lub jego obecności w obrębie zabudowań. Zgłoszenia należy składać do Urzędu Miejskiego w Paczkowie (zarządzanie kryzysowe) pod nr tel. 77 431 67 91 wew. 112 – informuje Gmina Paczków.

Foto: Pixabay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź