Start Hot W środę w Hali Nysa ruszają szczepienia

W środę w Hali Nysa ruszają szczepienia

przez Nysa Hot

Najpierw briefing prasowy z udziałem Wojewody Opolskiego, potem ruszą szczepienia. To scenariusz na jutro (28.04) i dobre wiadomości dla mieszkańców Nysy. Gorsze to mała liczba przewidzianych dla naszego regionu szczepionek.

Do Nysy trafi 3,5 tysiąca szczepionek

Spotkanie z mediami przewidziano na 8.30.  Dowiemy się wówczas o szczegółach logistycznych. Nieoficjalnie wiemy, że na najbliższe dni do Nysy trafi tylko 3,5 tysiąc dawek (dostarczono niecałe 2 tysiące). To wystarczy na kilka dni, w tym na weekend majowy, kiedy to też będą prowadzone szczepienia. Co dalej na razie nie wiadomo. Wszystkiemu winne opóźnienia w dostawach od producentów szczepionek. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że do Polski trafi milion mniej szczepionek niż zaplanowano w harmonogramie dostaw.

W Nysie na 7 lub 8 stanowiskach będą aplikowane preparaty firmy Pfizer, w liczbie około pięciuset dziennie. Stanowiska przygotowano w przedsionku Hali Nysa, a nie na samym parkiecie. Operator

Z frontu walki z pandemią ważne są dzisiejsze deklaracje Ministra Zdrowia, że od 4 maja szpitale będą wykonywać większą liczbę zabiegów planowych.

Chętni na szczepienia powinni rejestrować się przez ogólnopolskie oficjalne strony. 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź