Start Aktualności W Światowym Dniu Recyklingu EKOM przypomina o jego zaletach

W Światowym Dniu Recyklingu EKOM przypomina o jego zaletach

przez Nysa Hot

Przeciętna osoba wytwarza co roku ponad 300 kg śmieci. Światowy Dzień Recyklingu ma zwrócić naszą uwagę na konieczność segregacji odpadów tak, aby choć część z nich dało się ponownie wykorzystać zamiast składować je latami na wysypiskach.

O potrzebie recyklingu przypomina EKOM. Co ciekawe, w nowym logo spółki zastosowano piktogramy symbolizujące proces recyklingu. Recykling to jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów. Recykling obejmuje odzyskiwanie surowców z produktów odpadowych i wykorzystywanie ich do produkcji nowych, poszukiwanych towarów.

Jak podkreśla prezes EKOMU Tomasz Ogorzały – na szczęście rośnie świadomość potrzeby recyklingu, zwłaszcza u młodych ludzi. Do RCGO w Domaszkowicach dziennie przyjmowanych jest ok. 250 ton odpadów komunalnych. Pamiętajmy, że wstępna segregacja odpadów powinna zaczynać się w naszych domach. Poniżej znajdziecie grafikę, która przypomina jak robić to prawidłowo.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź