Start Hot W szpitalu rusza pododdział gorączkowy

W szpitalu rusza pododdział gorączkowy

przez Nysa Hot

Kolejny dzień, kolejne środki podejmowane w walce z pandemią. Przed gmachem szpitala powiatowego strażacy rozłożyli namiot pomocniczy. Tym razem do wstępnej selekcji pacjentów pod kątem koronawirusa.

Od tygodnia nyski szpital mierzy temperaturę wszystkim, którzy wchodzą do budynku. Teraz osoby z grupy ryzyka, aby nie zarażać, będą profilaktycznie czekać w namiocie przed wejściem do nowego gmachu szpitala, do czasu otrzymania wyników na obecność patogenu. Oczywiście będzie też selekcja pod kątem objawów. Pacjenci, którzy będą wymagali natychmiastowej pomocy, otrzymają ją na dotychczasowych zasadach.

Od poniedziałku będziemy uruchamiali pododdział „gorączkowy”, aby u tych pacjentów zrobić testy w pierwszej kolejności i po uzyskaniu ujemnego wyniku po paru godzinach dalej ich hospitalizować, oczywiście pacjenci z grupy ryzyka. System ten sprawdził się w Chinach, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo innych pacjentów i personelu medycznego.

informuje Dyrektor ZOZ w Nysie, Norbert Krajczy

Wojewoda Opolski na terenie naszego województwa wyznaczył również 5 tzw. izolatoriów, dla osób już zainfekowanych, ale nie wymagających hospitalizacji oraz dla osób czekających na wyniki badań. To kolejny sposób na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Jak dotąd na Opolszczyźnie odnotowano 100 przypadków zachorowań na covid-19.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź