Start Aktualności W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Goświnowicach tenis stołowy to styl bycia

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Goświnowicach tenis stołowy to styl bycia

Z holu szkolnego korytarza na finały Mistrzostw Wojewódzkich

przez Nysa Hot

Wszystko zaczęło się jakieś 4 lata temu od remontu jednej z sal lekcyjnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Goświnowicach.

Wtedy na korytarzu pojawiły się zużyte ławki przeznaczone do wymiany. Uczniowie wpadli na pomysł połączenia ławek i w trakcie przerw międzylekcyjnych zaczęli odbijać o ławki piłeczkami do tenisa stołowego. Rakietki, siatki, piłeczki udostępniła szkoła.

Po jakimś czasie ławki zniknęły, ale chęci do gry pozostały. Dyrekcja szkoły postanowiła zakupić, na początku jeden, po jakimś czasie drugi profesjonalny stół do tenisa stołowego.

Jest to klasyczny przykład oddolnej inicjatywy naszych uczniów. Chęć spędzenia aktywnie przerwy, przekształcił się w styl bycia, u nas nie ma czasu na smartfony, czy telefony, liczy się tylko sparing z kolegą czy koleżanką, w trakcie przerwy.

Dziś uczniowie mają już często swoje rakietki, pracują nad nowymi zagrywkami i trikami, wymieniają doświadczenia, interesują się rozgrywkami czołowych graczy ze świata tenisa, mówi nauczyciel wychowania fizycznego.

W tym roku szkolnym możemy pochwalić się:
I miejscem w Gminie Nysa, II w powiecie nyskim oraz udziałem w finale wojewódzkim drużynowych mistrzostw w tenisa stołowego dla klas 7-8,
III miejscem w gminie dla klas 1-6, I miejscem w powiecie i udziałem w finale wojewódzkim w tenisie indywidulanym dla klas 7-8, oraz III miejscem w gminie dla klas 1-6.

Informacja i foto: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Goświnowicach

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź