Start Aktualności Wandale zniszczyli bramę i furtkę na cmentarzu

Wandale zniszczyli bramę i furtkę na cmentarzu

przez Nysa Hot

Wygląda na to, że nie wszyscy pogodzili się z rządowym rozporządzeniem o zamknięciu cmentarzy. We Wszystkich Świętych chuligani zniszczyli bramę wjazdową cmentarza w Kopernikach w gminie Nysa. Uszkodzili także furtkę. To nie był jedyny akt wandalizmu tego dnia. Wcześniej ktoś pozrywał łańcuchy i zerwał informacje o zamknięciu cmentarzy.

-Cieszy mnie ten fakt, że tak wiele osób troszczy się o zbawienie swoich najbliższych. Jednak napawa smutkiem, że to łączy się z aktami wandalizmu i zniszczenia. Przecież możemy odwiedzać groby naszych najbliższych w inne dni miesiąca i roku – a nie tylko w ten jeden (choć na pewno wyjątkowy) dzień.
Może to było wyrażenie sprzeciwu przeciwko władzy, może pokazanie, że ktoś jest chojrakiem… Nie wiem…
Smutne jest to, że według policji jest to jedyny przypadek w gminie Nysa – tak nam powiedzieli policjanci, którzy przyjechali na interwencje. – informuje na Facebooku parafii św. Mikołaja w Kopernikach, ks. Damian Jurczak.

Proboszcz dodaje, że dysponuje zdjęciami prawdopodobnych sprawców aktów wandalizmu i apeluje, by zgłosili się do niego z przeprosinami i gotowi do naprawienia szkód.

Foto: parafia św. Mikołaja w Kopernikach/Facebook

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź