Start Aktualności Wandale zniszczyli śmietniki

Wandale zniszczyli śmietniki

przez Nysa Hot

Powyższe zdjęcie niestety mówi samo za siebie. To nie pierwszy przypadek, gdy dopiero co postawione, nowe meble miejskie stają się obiektem ataku wandali. Świeżo po remoncie w centrum znów trzeba będzie wydawać pieniądze, by naprawiać wyrządzone straty.

Oburzenia kolejnym przykładem wandalizmu w mieście nie kryje Architekt Miejski Roman Jabłoński.

Bardzo dużo pracy wkładamy, aby wszyscy czuli się w naszym mieście dobrze, wygodnie, po prostu jak w domu. Serce boli kiedy ktoś ten Nasz Dom dewastuje.

Jabłoński zachęca, by nie być obojętnym, gdy zauważymy niszczenie naszego wspólnego mienia w przestrzeni publicznej. – Nie dajmy się zastraszyć. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za ten dom. W domu się sprząta, o dom się dba, w domu się mieszka. Proszę, szanujmy nasz Dom.

Apel do mieszkańców na Facebooku wystosował też burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. – Wszystko co widzimy wokoło jest możliwe dzięki ciężkiej, codziennej pracy mieszkańców Nysy. Niestety są też tacy, którzy nie szanują naszej wspólnej własności i niszczą wszystko co znajdzie się w zasięgu ich oczu i rąk. Proszę Was: jeśli będziecie świadkami aktów wandalizmu to zgłoście ten fakt do naszej Policji lub Straży Miejskiej.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź