Start Aktualności Warsztaty pilotażu dronami dla studentów

Warsztaty pilotażu dronami dla studentów

przez Nysa Hot
dron Grafmedia Nysa

Studenci kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie mogli uczestniczyć w wykładach i ćwiczeniach praktycznych dotyczących bezzałogowych statków powietrznych. Uczelnia w ostatnich latach kładzie mocny nacisk na naukę pilotażu na różnych kierunkach studiów.

PWSZ w Nysie uczy latać na dronach

W ramach zajęć studenci zapoznali się z budową, działaniem systemów i podzespołów BSP oraz z procedurą przygotowania dronów do lotu. Warsztaty obejmowały ćwiczenia praktyczne procedury startowej i lądowania BSP, podstawy meteorologiczne dla lotów w zasięgu wzroku, zasady wykonywania lotów, naukę pilotażu, a także ćwiczenia procedury awaryjnego lądowania, latania w pomieszczeniach zamkniętych, wykorzystania BSP do poszukiwania osób zaginionych oraz wykonywania nalotów autonomicznych.

Warsztaty pilotażu dronami dla studentów Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie PWSZ w Nysie zorganizowano w ramach projektu POWER. 3.5 Szeroki wachlarz zajęć, szkoleń, warsztatów jaki otrzymują studenci został tak dobrany, by podnieść kompetencje przyszłych absolwentów na rynku pracy i wyposażyć ich w pakiet umiejętności, odpowiadających potrzebom rynku pracy.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź