Start sport Wassim Ben Tara zostaje w Nysie!

Wassim Ben Tara zostaje w Nysie!

przez Nysa Hot

Na tę wiadomość czekali wszyscy kibice siatkówki w Nysie. Nasz as ataku w poprzednim sezonie, nadal będzie reprezentował żółto-niebieskie barwy. 

Wassim Ben Tara wciąż w Stali Nysa

-Cześć, żółto-niebieska rodzino! Bardzo się cieszę, że zostaję tutaj na kolejny sezon. Zdecydowałem się tutaj zostać, ponieważ wierzę w projekt Stal Nysa i mam jeszcze wiele do udowodnienia. Obiecuję, że dam z siebie 100% w każdym meczu i wspólnie będziemy mogli cieszyć się ze zwycięstw. Nie mogę się doczekać spotkania z kibicami w Hali Nysa. Do zobaczenia! – skomentował atakujący.

Wassim Ben Tara urodził się 3 sierpnia 1996 roku w Tunisie, gdzie stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. Później trafił do francuskiego ASUL Lyon Volley, gdzie spędził dwa sezony. Kolejne trzy spędził w klubie Chaumont VB 52, z którym w 2017 roku zdobył Mistrzostwo Francji, a w kolejnych dwóch sezonach – wicemistrzostwo kraju. Sezon 2019/2020  spędził w drużynie GFC Ajaccio VB i to właśnie stamtąd Wassim Ben Tara przeniósł się do Nysy.

Wassim Ben Tara ma na swoim koncie również reprezentacyjną karierę. Razem z reprezentacją Tunezji uczestniczył w Mistrzostwach Świata 2018. Na swoim koncie ma także złoty medal Mistrzostw Afryki z 2017 roku oraz srebrny medal tej samej imprezy z roku 2015.

Wassim Ben Tara ma polskie korzenie – jego matka jest Polką.

Źródło i grafika: Stal Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź