Start Hot Wędkarze uwięzieni na wyspie na jeziorze. Na pomoc ruszyli strażacy

Wędkarze uwięzieni na wyspie na jeziorze. Na pomoc ruszyli strażacy

przez Nysa Hot

W ubiegłą niedzielę, tuż po godz. 6.00 strażacy otrzymali zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy potrzebują pomocy. Jak się okazało, byli to wędkarze, którzy utknęli na wyspie na zbiorniku Topola, który jest częścią Jeziora Paczkowskiego. 

Jak informuje Paczków News, dwaj mężczyźni w wieku 63 i 72 lat dopłynęli tam własną łodzią. Jednak tę nieodpowiednio zacumowaną, porwał silny wiatr, uniemożliwiając powrót wędkarzom, znajdującym się około pół kilometra od brzegu zbiornika Topola.

– Przy pomocy jednostek pływających podjęliśmy wędkarzy którzy utknęli na jednej z wysepek na zbiorniku i przetransportowaliśmy ich na brzeg. Poranek rozpoczęliśmy razem z OSP Kamieniec Ząbkowicki oraz OSP Topola – informuje KP PSP w Ząbkowicach Śląskich.

Mężczyznom nic się nie stało. Skończyło się tylko na stratach materialnych. Mimo prób, strażakom nie udało się odnaleźć zaginionej łodzi. Uniemożliwiły to złe warunki atmosferyczne.

Foto: OSP Kamieniec

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź