Start Hot Weganie protestowali w Nysie

Weganie protestowali w Nysie

przez Nysa Hot

4 marca 2022 w Nysie kilka osób protestowało przeciwko wykorzystywaniu i zabijaniu zwierząt dla jedzenia.

Protestujący najpierw udali się do restauracji McDonald’s przy ulicy Racławickiej. Mieli przy sobie transparenty z napisem “Nie płać za okrucieństwo, obejrzyj film Dominion, wybierz weganizm” oraz nawiązujące do obecnie trwającej wojny na Ukrainie: “Totalna wojna ludzi przeciw zwierzętom trwa nieprzerwanie, zakończ ją! Go vegan!”, “Pokój zaczyna się na twoim talerzu, nie karm się śmiercią!”.

– Protestujący zostali wyproszeni z lokalu przez obsługę. Następnie spacerowali po centrum miasta z transparentami i udali się do Galerii Nyskiej do sklepu Lewiatan. Na koniec udali się do Galerii Dekada, gdzie wywiesili baner informujący, ile zwierząt jest zabijanych przez człowieka każdego roku: 60 miliardów zwierząt lądowych rocznie, 164 miliony każdego dnia, 7 milionów każdej godziny, 1900 każdej sekundy oraz dodatkowo 2 biliony zwierząt morskich rocznie – informują organizatorzy protestu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź