Start Aktualności Węgla wystarczy do grudnia

Węgla wystarczy do grudnia

Trudna sytuacja na rynku energetycznym

przez Nysa Hot

Jak przyznaje Prezes spółki NEC Artur Pawlak – sytuacja jest trudna. Zapas węgla na składzie to tylko 4,5 tys. ton, co szacunkowo wystarczy na zapewnienie ciepła systemowego do końca grudnia br. Prezes o sytuację w spółce został zapytany podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej.

W Nysie węgla na ogrzewanie systemowe wystarczy na kilka miesięcy

Nyska Energetyka Cieplna spodziewa się jeszcze dostawy około 1,5 ton węgla. – Problemem jest cena opału, która wzrosła o 400% – tłumaczy prezes spółki, Artur Pawlak. – W tej chwili nie ma środków finansowych na dalszy zakup. W dodatku zmienił się system płatności. Teraz zakłady ciepłownicze muszą zapłacić za surowiec z góry. NEC od kilku miesięcy stara się o kredyt w Banku Gospodarstwa Krajowego, ale procedury przedłużają się i nie wiadomo, czy zostaną zakończone przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.

Jak przyznaje Pawlak, niewiele lepsza jest sytuacja jeśli chodzi o ogrzewanie obiektów na wioskach. Tam opału starczy do stycznia 2023r.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź