Start Aktualności Werbiści zakładają kawiarnię

Werbiści zakładają kawiarnię

przez Nysa Hot

Od kilkunastu dni w Nysie przy ul. Rodziewiczówny działa parafialna kawiarenka. To tylko przedsmak. Plany ojców werbistów są większe.

Jak kawa z ciastem to u nyskich werbistów

Jak przyznaje Proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii matki Bożej Bolesnej o. Damian Piątkowiak – w przyszłości na dziedzińcu w miejsce ogródka kawowego powstanie prawdziwa kawiarnia. Dzisiaj ogródek prowadzony jest własnymi siłami oraz dzięki pomocy parafian.

Ogródek jest czynny w niedziele od godz. 9.00 do 21.00, w pozostałe dni tygodnia od 16.00 do 21.00. – Zapraszamy na pyszne ciacho i dobrą kawę, czarną lub z mlekiem – zachęca o. Damian Piątkowiak. – Chcemy, by nasz ogródek stał się miejscem spotkań, miejscem dialogu o sprawach małych, ale jakże dla nas ważnych. 

Kawiarenka działa nieodpłatnie.

Parafia od kilku lat przymierza się także do kapitalnego remontu swojego parku. Księża starają się o pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel. Park jest chętnie odwiedzany przez spacerowiczów i rodziny z dziećmi, tym bardziej powinny znaleźć się środki na jego renowację i poprawę bezpieczeństwa mieszkańców korzystających z terenów zielonych.

fot. Rzymsko Katolicka Parafia Matki Bożej Bolesnej w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź