Start Aktualności Wiadukt do przebudowy

Wiadukt do przebudowy

przez Nysa Hot

W marcu rozpoczną się prace remontowe pierwszej nitki wiaduktu przy ulicy Piłsudskiego w Nysie. Kierowcy muszą przygotować się na reorganizację ruchu na czas przebudowy.

Wiadukt w Nysie do remontu

Zarząd Dróg Wojewódzkich do inwestycji przygotowuje się od kilku lat. Gruntowna przebudowa obejmie między innymi wymianę warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni na całej długości wiaduktu oraz wykonanie nowej warstwy ścieralnej nawierzchni na dojazdach. Jest to niezbędne, aby obiekt nadal spełniał swoją funkcję.
Naprawa obejmie praktycznie wszystkie elementy wysłużonego wiaduktu, w tym podpory. Zapanowano usuwanie korozji stali zbrojeniowej oraz wykonanie powłoki ochronnej na ich powierzchniach, czy też wymianę i poprawę odwodnienia obiektu. Co ważne, część wiaduktu zostanie zamknięta, ale nadal będzie on dwukierunkowy, z racji posiadania dwóch pasów w obie strony.
Po remoncie obiekt zyska też nowe oświetlenie uliczne, nowe balustrady i ekrany ochronne. Prace mają potrwać do końcu roku. Inwestycja będzie kosztować 11 milionów złotych. W przyszłości podobne prace czekają drugą połowę obiektu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź