Start Aktualności Wicestarosta nyski chwycił za broń

Wicestarosta nyski chwycił za broń

przez Nysa Hot

Dzisiaj rozpoczął się turniej strzelecki o Puchar Starosty Nyskiego. Do udziału w turnieju zgłosiło się ponad 140 uczniów z placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Nyski. Zmagania odbywają się na strzelnicy I LO Carolinum. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwa Janusz Fedor prezes UKS „Hetman”.

– Zawody przebiegają w sportowej atmosferze. Zawodnicy bardzo dobrze sobie radzą. Za broń chwycił nawet Damian Nowakowski, Wicestarosta Nyski – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie. 

Strzelcy walczą o puchary, a także voucher na strzelnicę PROTECTAL w Nysie.

– Uczniowie naszych szkół, dzięki takim wydarzeniom mogą doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Zainteresowanie jest ogromne. Warto dodać, od 1 września w ramach edukacji dla bezpieczeństwa wrócą najważniejsze elementy przysposobienia obronnego wraz ze strzelaniem, wiedzą obronną i udzielaniem pierwszej pomocy – mówi Damian Nowakowski, Wicestarosta Nyski.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź