Start Aktualności Więcej łóżek covidowych na Opolszczyźnie

Więcej łóżek covidowych na Opolszczyźnie

przez Nysa Hot
Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski włączył kolejne szpitale na pierwszą linię walki z pandemią. Nowe łóżka uruchomiono m.in. w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Jadwigi w Opolu. Szczyt IV fali pandemii na Opolszczyźnie przewidywany jest na początku grudnia. Wówczas do pomocy będzie włączony również szpital w Nysie.

Covid-19 w woj. Opolskim

Zmiany dotyczą bazy łóżkowej w szpitalu w Branicach, gdzie  do odwołania uruchomiono 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa oraz 10 łóżek na rzecz pacjentów ze schorzeniami w zakresie psychiatrii z potwierdzonym zakażeniem. Najwięcej, bo ponad 70 łóżek będzie dostępnych dla pacjentów w Stobrawskim Centrum Medycznym.
Warto dodać, że szpital tymczasowy w Opolu otrzymał 10 nowych respiratorów, co pozwala na zwiększenie liczby łóżek OIOM.
Więcej zakażeń jest w kilku powiatach, w tym w Powiecie Nyskim, gdzie Sanepid znów przeszedł na pracę 2-zmianową.
Kolejna zmiany dotyczące ilości łóżek zostaną wprowadzone od soboty (27.11), a obejmą m.in. szpital w Głubczycach.

Powiązane artykuły

1 komentarz

Plandemic 23 listopada 2021 - 23:54

A może zacząć leczyć. A nie tylko jedna medialna choroba o której byśmy nie wiedzieli jakby tyle nie pitolili w tv. Cała ta pandemia się kupy nie trzyma. Wszyscy co wiedzą to zrozumieją.

Komentarze niedostępne.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź