Start Aktualności Więcej pieniędzy dla nyskich rodzin

Więcej pieniędzy dla nyskich rodzin

przez Nysa Hot

15 stycznia nyscy radni zdecydują o kształcie tegorocznego budżetu. Już wiadomo, że więcej pieniędzy trafi do nyskich rodzin korzystających z bonu wychowawczego. W tegorocznym budżecie zostaną ponadto zabezpieczone dodatkowe pieniądze na uzbrojenie specjalnej strefy ekonomicznej.

 – Po raz pierwszy od wielu lat w budżecie gminy większość środków na inwestycje będzie dotyczyła otwartych zadań, które w przyszłości mają przynajmniej w zamyśle dać szansę na zwiększenie poziomu wpływów do budżetu – ocenia Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie, Paweł Nakonieczny. – Spora część środków zostanie przeznaczona na zbrojenie strefy Radzikowice-Goświnowice, gdzie nowoczesny zakład otworzy firma Umicore oraz na przywrócenie funkcji przemysłowej terenu po dawnej FSO. 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie zwraca również uwagę na systematyczny wzrost zainteresowania tzw. nyskim bonem wychowawczym. W zakończonym na 2019 rok naborze złożono rekordową liczbę wniosków. W projekcie budżetu właśnie na ten cel przeznaczono ponad 3 miliony złotych, z których skorzysta ponad 500 rodzin.

Wydatki budżetu mają zmieścić się w kwocie 288 milionów, a deficyt wyniesie około 46 milionów.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź