Start Sport Wieczorne bieganie

Wieczorne bieganie

przez Nysa Hot

Jeszcze kilka temu spotkanie biegacza czy też grupy osób uprawiających ten sport było rzadkością. Obecnie stało się wręcz codziennością. Nysanie pokochali bieganie. Z pewnością do popularyzacji tej formy ruchu mocno przyczynił się Bieg Nyski. Trwają zapisy internetowe do jego szóstej edycji, która rusza 9 czerwca. Tym razem będzie to bieg wieczorny – rozpocznie się o godz.18. W przyszłości impreza ma odbywać się nocą.

Zapisy ruszyły 10 lutego. Chęć wystartowania zgłosiło już ponad 160 osób. Kto ma ochotę dołączyć, może zarejestrować się na stronie biegnyski.pl. Oplata startowa to 35 zł. Zgłaszać do biegi można się do 1 czerwca. Najlepiej jednak zrobić to do 5 maja, gdyż po tym terminie stawka wzrasta do 40 zł. A kto przegapi okres internetowej rejestracji, będzie miał szansę zapisać się jeszcze w dniu samego biegu. Wtedy jednak będzie musiał liczyć się z wydatkiem 60 zł. 
 
W tym roku (inaczej niż w 2017) do pokonania będzie tylko dystans 10 km. Bieg zostanie rozegrany na jednej pętli, a ze względu na zaplanowane remonty w centrum miasta zmieni się także przebieg trasy. Jak mówi organizator wydarzenia Jacek Makowski, będzie bardzo płaska i “na życiówkę. Punktem technicznym i sanitarnym dla uczestników biegu będzie w tym roku nowa hala przy Sudeckiej. Nowością będzie także tzw. mila rodzinna, która odbędzie się tuż przed startem Biegu Nyskiego. Podczas VI edycji wydarzenia nie zabraknie patriotycznych akcentów związanych z 100 rocznicą odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź