Start Aktualności Wielki Młyn wygląda coraz okazalej

Wielki Młyn wygląda coraz okazalej

przez Nysa Hot

Takiej inwestycji w centrum miasta Nysa potrzebowała. Trwa rewitalizacja Wielkiego Młyna przy ul. Mostowej. Obiekt wygląda coraz okazalej. Pandemia nie wpłynęła na harmonogram prac. Już jesienią przyszłego roku Wielki Młyn ma zostać oddany do użytku.

W środku będzie 28 mieszkań o podwyższonym standardzie. Nie zostaną jednak przeznaczone na sprzedaż, a wyłącznie na wynajem. W obiekcie znajdą się również lokale usługowe i restauracja. Całość dopełni ekspozycja muzealna, na którą mają się składać oryginalne urządzenia wykorzystywane dawniej przez nyski młyn, a także te sprowadzone z innych tego typu zakładów w Polsce.

Ciekawie zostanie zagospodarowany także teren wokół obiektu. Na otwartej i ogólnie dostępnej przestrzeni stanie fontanna, nawiązująca do przepływającego niegdyś w tym miejscu kanału Młynówka. Powstanie też tzw. zielona ściana. Rosnące wewnątrz budynku rośliny będą piąć się na całej jego wysokości. Ma to być druga pod względem wielkości tego typu instalacja w Polsce. Za projekt odpowiada pracownia architektoniczna Grębski.

Wielki Młyn ma być gotowy we wrześniu 2021r.

Powiązane artykuły

1 komentarz

Bogusław Przeżywalski 16 listopada 2020 - 20:23

To i owo dzieje się w nysie a tego jeszcze nie znacie.

Komentarze niedostępne.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź