Start Aktualności Wielki powrót Festiwalu Ognia i Wody

Wielki powrót Festiwalu Ognia i Wody

przez Nysa Hot

Prawie 13 000 fajerwerków, 16-metrowe miotacze ognia, lasery i tancerze ognia na plaży – połączyły się w jedno 35-minutowe show, by dać nam niezapomniane wrażenia w czasie Festiwalu Ognia i Wody. Wczoraj odbyła już jedenasta edycja tego wydarzenia, ale pierwsza w zupełnie nowej odsłonie.

Niezwykłe show nad Jeziorem Nyskim

27 sierpnia po dwuletniej przerwie powróciła największa impreza tego typu w regionie –  „Festiwal Ognia i Wody”. Przez X edycji wydarzenie wyrobiło sobie markę nie tylko w naszym regionie, ale praktycznie w całym kraju. W ciągu zaledwie kilku lat Festiwal Ognia i Wody stał się najpopularniejszą imprezą w regionie, ściągającą prawdziwe tłumy na plażę Jeziora Nyskiego. W tym roku zamiast konkursów odbyło się jedno, duże widowisko. Były nie tylko fajerwerki, ale również pokaz laserów, stroboskopów i wyrzutni ognia. Przez spektakl „Space Adventures” przeprowadził nas lektor, nawiązując do kosmicznej fascynacji twórczości Stanisława Lema. – Przygotowania do takiego show trwały kilkanaście tygodni, zaczynając od projektowania, dobierania elementów i wizualizacji, po etap wykonania pokazu – mówi Aleksander Wadoń z Nakaja Art.  – Jezioro Nyskie daje wielkie możliwości, by pokazać spectrum różnych rozwiązań technicznych. Cieszę się, że mogliśmy tu zawitać i mam nadzieję, że zobaczymy się za rok!

W akcji jednocześnie zobaczyliśmy także tancerzy ognia, którzy przygotowali wyjątkowe fire show. Po pokazie, znakomita zabawa z DJ-ami trwała do późnych godzin nocnych. Nad nyskim akwenem bawiło się kilkanaście tysięcy ludzi z różnych województw. – Cieszę się, że ta edycja mimo zmienionej formuły spotkała się z bardzo dobrym odbiorem – mówi Prezes spółki WiK AKWA, Edyta Peikert. – Już nie możemy doczekać się, tego co nas czeka za rok. Na 800-lecie miasta będziemy chcieli dodać kolejne elementy do festiwalu. Myślimy m.in. o ekranach wodnych i pokazach z użyciem dronów. Już dziś zapraszamy!

W tym roku impreza była biletowana. Ponadto organizatorów wsparli m.in. Gmina Nysa, NDK, EKOM, a także firmy Cukry Nyskie, McDonald’s Nysa i Grupa Azoty Kędzierzyn.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź