Start Aktualności Wielki problem w Głuchołazach. Nie będzie odbioru ścieków?

Wielki problem w Głuchołazach. Nie będzie odbioru ścieków?

przez Nysa Hot

17 kwietnia br. o godzinie 10.00 zostanie zakręcony zawór kolektora ściekowego Głuchołazy-Nysa. Tym samym spółka WIK AKWA zaprzestanie przyjmowania ścieków z terenu Gminy Głuchołazy. To pokłosie dwuletnich negocjacji pomiędzy zainteresowanymi stronami. Brak porozumienia oznacza dla miasta spore problemy.

Głuchołazy bez wody i odbioru ścieków?

AKWA w tym czasie, podobnie jak w przypadku innych podmiotów korzystających z jej usług, wielokrotnie próbowała negocjować nowe stawki za odbiór ścieków z Głuchołaskimi wodociągami i władzami miasta. Do porozumienia nie doszło, a AKWA ponosi z tego tytułu straty finansowe. Jak mówi dla Nysa Hot Prezes WIK AKWA Edyta Peikert – Starty przekroczyły już kwotę 2 milionów złotych. Nie możemy narażać spółki na dalsze straty z tego tytułu.

O sprawie został poinformowany Sanepid, a także Wojewoda Opolski. Po zakręceniu zaworu kolektora spółka „Wodociągi” z siedzibą w Głuchołazach powinna zakręcić dostęp do wody oraz zapewnić alternatywną obsługę mieszkańców w zakresie odbioru ścieków.

Komentarz Redakcji: W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i środowiska, liczymy, że nowa umowa zostanie podpisana.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź