Start Aktualności Wielkie ściganie wraca do Nysy!

Wielkie ściganie wraca do Nysy!

przez Nysa Hot

W dniach 7-8 maja odbędzie się II Rajd Nyski. Będzie drugą rundą Tarmac Masters oraz drugą rundą Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego. To powrót do zawodowego ścigania w Nysie po 18 latach przerwy.

– Rajd ma rekomendację Polskiego Związku Motorowego i myślę, że będzie tu wracał co roku w coraz wyższej randze – mówi Wojciech Kluk, Wiceprezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Opolu.

Jak podkreśla pochodzący z Nysy kierowca rajdowy Artur Sękowski, trasy wokół Nysy należą do jednych z najbardziej widowiskowych w tej części Polski. Już dziś zapraszamy do kibicowania.

Na starcie zawodów stanie blisko 120 załóg rajdowych z całego kraju, które będą walczyć o punkty w sezonie 2022. Rajd rozpocznie się 7 maja o godz. 18:00 startem honorowym z dziedzińca Dworu Biskupiego w Nysie.

O godzinie 18:30 rozpocznie się rywalizacja sportowa, podczas odcinka pokazowego na terenie byłej fabryki FSD w Nysie. W niedzielę rywalizacja sportowa przeniesie się na odcinki specjalne w okolicach Nysy.

Meta rajdu i wręczenie nagród nastąpi 8 maja o godz. 17.00 na dziedzińcu Dworu Biskupiego.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź