Start Lifestyle Wielkie serce stanie w Nysie

Wielkie serce stanie w Nysie

przez Nysa Hot

Trwają przygotowania do zainstalowania niezwykłej bryły. Niezwykłej, bo do metalowego serca będziemy mogli wrzucać nakrętki, a dochód z ich sprzedaży będzie wspierał chore dzieci.

2 konstrukcje przygotowali pracownicy spółki EKOM. Już jutro zostaną zamontowane przy ul. Kolejowej oraz pod Halą Nysa. Dzięki temu, że wnętrze będzie widoczne, będziemy mogli obserwować jak serce zapełnia się kolorowymi nakrętkami np. po napojach. Na początek dochód ze sprzedaży nakrętek zasili komitet  „Weź ze mną wdech„, który zbiera na leczenie 14-latki chorej na mukowiscydozę. Kto ma w domu niepotrzebne nakrętki, może przyjść i wesprzeć szczytny cel. Kto do tej pory nie zbierał, to dobra okazja by zacząć.

Wsparcie dla Weroniki okazuje zwłaszcza społeczność uczniowska SP3 w Nysie, która systematycznie organizuje różne wydarzenia, aby pomóc koleżance. Pomagają też różne firmy i instytucje, w tym nasza redakcja, która przed rokiem zorganizowała piknik przy Alei Lompy oraz zbiórkę nakrętek w kilkudziesięciu punktach. To wszystko jednak kropla w morzu potrzeb. Zachęcamy do pomagania.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź