Start Hot Wiemy kiedy ruszy głuchołaska tężnia!

Wiemy kiedy ruszy głuchołaska tężnia!

przez Nysa Hot

Jak powiedział Nysa Hot Starosta Nyski Andrzej Kruczkiewicz, jeżeli nie będzie przedłużenia rządowych obostrzeń, obiekt ma zostać otwarty 1 maja. Wszystko znów zależy więc od rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

Przypomnijmy – tężnia znajduje się przy ul. Lompy, w zdrojowym parku, tuż obok szpitala pulmonologicznego. To obok tężni w Ciechocinku, jeden z najwyższych tego typu obiektów w Europie. Po otwarciu w 2018 r., od razu stał się turystycznym hitem Głuchołaz.

Odwiedzający w trakcie spaceru po 6-poziomowej konstrukcji oprócz inhalacji bogatego w mikroelementy aerozolu mogą podziwiać piękne widoki, w tym szczyty Biskupiej Kopy i Góry Chrobrego.

Tężnie solankowe są wykorzystywane do leczenia chorób przewodu oddechowego, głównie zapalenia oskrzeli czy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc i rozedmy płuc. Pozytywnie wpływają na sprawność nabłonka dróg oddechowych ale też poprawę funkcjonowania układu odpornościowego. Głuchołaska tężnia kosztowała około miliona złotych.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź