Start Aktualności „Wierszowana Dekada” Małgorzaty Bobak Końcowej

„Wierszowana Dekada” Małgorzaty Bobak Końcowej

przez Nysa Hot

Zapraszamy miłośników poezji na wieczór autorski Małgorzaty Bobak Końcowej „Wierszowana Dekada”. Spotkanie będzie okazją, by podsumować 10 lat działalności artystycznej poetki. Nie zabraknie pięknej poezji, ale i bardzo ciekawych anegdot. 

Wieczór poetycki Małgorzaty Bobak Końcowej odbędzie się w ramach Nyskiego Salonu Literackiego 24 czerwca (w piątek) o godzinie 18.00. Debiut poetycki, który miał miejsce w Tychach w maju 2012 roku, to idealna okazja aby podsumować dziesięć lat działalności twórczej nyskiej poetki.

Rozmowę z autorką poprowadzi dziennikarz naszej redakcji Łukasz Bressa. Spotkaniu towarzyszyła będzie mini wystawa mandali i akwareli. Usłyszymy opowieści o korzeniach, zamiłowaniach, fascynacjach malarskich i literackich. Wieczór uświetni wokalnie i muzycznie utalentowany Nikodem Łabuz.

Małgorzata Bobak Końcowa – poetka, malarka, animatorka kultury i laureatka konkursów literackich. Członkini i założycielka Polskiego Stowarzyszenia Haiku. Zrzeszona w zarządzie Opolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Związana z Wolną Inicjatywą Artystyczną – WYTRYCH i Poetami Pszczyńskimi. Utworami haiku zadebiutowała w 2017 na łamach 155th WHA Haiga Contest. Autorka tomików: Brzydka (2012), Żywot Pliszki (2012), Medalik bez łańcuszka (2015), Juzine (2016, MINIATURA, Kraków), Co pachnie ciszej (2018, El-Artpress Wrocław) i Papierowe serwetki (2019, ANAGRAM, Warszawa). Jej wiersze znalazły się w wielu antologiach, były prezentowane w rozgłośniach radiowych, podczas Jesieni Pszczyńskiej, 27 Głogowskich Konfrontacji Literackich, Watry Rogoźnickiej, na Porcie Poetyckim, Festiwalu Poezji Słowiańskiej i Nyskiej Nocy Poetów. Publikowała w: Wytrychu, Papierowym Żurawiu, Akancie, Gazecie Kulturalnej, Zawierszujmy Bielsko, Gazecie Pszczyńskiej, Migotaniach, japońskim miesięczniku KUZU, POST SCRIIPTUM, ARTIS – Niezależnej Inicjatywie Poetycko-satyrycznej, Babińcu Literackim i na łamach Śląska. Na stronach: Mega*Zine Lost & Found, Współczesna Poezja Polska, Poezja na każdy dzień, oraz na portalach PoeciPolscy.pl, pisarze.pl, Kuźnia literacka, Sofijon.pl. Prowadzi Salon Literacki przy Nyskim Domu Kultury. Jest menadżerem i pomysłodawcą Nyskiej Nocy Poetów.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź