Start Aktualności Winda w Muzeum Powiatowym już działa

Winda w Muzeum Powiatowym już działa

przez Nysa Hot

Dzisiaj przy okazji Sesji Rady Powiatu dokonano oficjalnego otwarcia windy w gmachu nyskiego Muzeum. Starania o wybudowanie nowoczesnej windy trwały dziesięć lat. Koszty inwestycji w całości poniosło Starostwo Powiatowe w Nysie.

Budowa windy w Pałacu Biskupim

W otwarciu wzięli udział m.in. przedstawiciele Zarządu Powiatu Andrzej Kruczkiewicz i Damian Nowakowski, a także radni powiatowi. Podkreślali oni ciekawe rozwiązanie architektoniczne, dzięki czemu winda udanie wkomponowała się w zabytkowe otoczenie ponad 300-letniego Muzeum. – To zasługa nyskiej firmy K2W Architekci – mówi Dyrektor Muzeum Powiatowego w Nysie. – Z windy po odbiorach tak naprawdę korzystamy już od kilku dni. Nie brakuje turystów, którzy chcą zobaczyć nasze cenne zabytki.

Doskonałą okazją do przetestowania widny będą wrześniowe obchody Europejskich Dni Dziedzictwa i arcyciekawa wystawa wszystkich skarbów wykopanych przez archeologów przy ul. Kramarskiej. Na co dzień będzie służyć również pracownikom placówki.

W otwarciu udział wziął także radny Grzegorz Samborski, który obok środowisk senioralnych, od lat głośno mówił o potrzebie instalacji windy w tej placówce. Radny nie krył wielkiego wzruszenia. Czekamy na kolejne pomysły.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź