Start Rozrywka Wirtualna Noc Muzeów

Wirtualna Noc Muzeów

przez Nysa Hot

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID19, Noc Muzeów w 2020 roku zaplanowana na 16 maja, została odwołana. Zgodnie z planem impreza ma odbyć się we wrześniu. Na razie jednak nyska placówka zaprasza na Wirtualną Noc Muzeów i spędzenie wspólnego wieczoru z kulturą, sztuką i historią, przed ekranem komputera. Początek o godz. 18.00.

To chyba jedyny taki weekend w roku, gdy galerie sztuki przyciągają więcej chętnych niż galerie handlowe. W Noc Muzeów placówki kulturalne są oblegane przez naszych rodaków, którym ten sposób konsumowania kultury bardzo przypadł do gustu. W tym roku wszystko zmieniła pandemia koronawirusa. W sukurs przychodzi jednak nowoczesna technologia. – W tym roku – ponieważ nie możemy przyjąć dużej grupy osób – chcemy zaprosić na Wirtualną Noc Muzeów, którą zrealizujemy dokładnie 16 maja – informuje Muzeum Powiatowe w Nysie. – Przewidujemy spędzenie wspólnego wieczoru z kulturą, sztuką i historią, choć tylko przed ekranem komputera – zachęcamy do czytania i oglądania udostępnianych co pół godziny postów, a także do ich komentowania.

Placówka już teraz zaprasza także na „właściwą” Noc Muzeów. Ta zaplanowana jest na drugą połowę września, kiedy przewidziane są imprezy związane z Europejskimi Dniami Dziedzictwa.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź