Start Aktualności „Manekin” w Bioagrze w trudno dostępnym miejscu

„Manekin” w Bioagrze w trudno dostępnym miejscu

Strażakom nie było do śmiechu

przez Nysa Hot

Do niecodziennej sytuacji doszło dzisiaj w Zakładzie Produkcji Etanolu w Goświnowicach. Wszystko za sprawą przygotowań do jutrzejszych wielkich ćwiczeń służb. Rozpięty grafik spowodował, że do części scenariuszy przygotowywano się już dzisiaj. Stąd obecność manekina przy elewatorach Bioagry. Mieszkańcy Goświnowic potraktowali sprawę bardzo poważanie.

Ćwiczenia „Opolskie 2021”

Świadkowie zgłaszali na numer alarmowy, że w Zakładzie Produkcji Etanolu doszło do wypadku lub samobójstwa. Tymczasem na rusztowaniu powieszono jedynie manekina – pozorując wypadek w celu sprawdzenia pracy strażaków w terenie szczególnie niebezpiecznym. Strażacy, aby nie zaogniać sytuacji zdjęli manekin i powieszą go jutro, tuż przed ćwiczeniami.

Przypomnijmy, że krajowe ćwiczenia ratownicze centralnego odwodu operacyjnego krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego pk. „Opolskie 2021” potrwają od 19 października przez 3 dni. W ćwiczeniach wezmą udział  służby z województw opolskiego, małopolskiego, łódzkiego i śląskiego oraz Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie i Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Część ćwiczeń będzie udostępniona dla mediów. Manewry obejmą kilkanaście różnych lokalizacji na terenie Opolszczyzny, w tym zakład Bioagra, Waggonbau i nyskie forty.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź