Start Aktualności Witaj nowy mieszkańcu!

Witaj nowy mieszkańcu!

przez Nysa Hot

Prezent od razu po przyjściu na świat. Każdy nowo narodzony maluch w Gminie Głuchołazy otrzyma upominek.

– Na dobry początek przekazujemy zestaw prezentowy zawierający maskotkę przytulankę i ręcznik kąpielowy z kapturem dla niemowlaków. Niech towarzyszą Wam w tych cudownych chwilach macierzyństwa i będą pamiątką dla „nowego mieszkańca” Gminy Głuchołazy – mówi Edward Szupryczyński, Burmistrz Głuchołaz.

Podarunek dostaną wszystkie dzieci urodzone po 1 października 2020 roku i zameldowane na terenie gminy Głuchołazy. Zestaw upominkowy będzie wydawany rodzicom w Wydziale Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach (I piętro, pokój nr 13, tel. 77 40 92 119). W papierowej torbie oprócz maskotki i okrycia kąpielowego rodzice znajdą także list od Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej.

– W ten sposób chcemy podziękować rodzicom za wybór Gminy Głuchołazy, jako idealnego miejsca na wychowywanie swojej pociechy. To dla nas ogromna radość i powód do dumy, że nasza Gmina stanie się pierwszym domem Waszej pociechy – mówi Mariusz Migała, Przewodniczący Rady Miejskiej w Głuchołazach.

Dodajmy, że zarówno maskotka, jak i okrycie kąpielowe zostały wykonane z miękkiej tkaniny, na której producenci wyhaftowali herb Głuchołaz oraz słoneczko z informacją, że Głuchołazy to miasto Orderu Uśmiechu. Ponadto okrycie kąpielowe ma wymiar aż 100/100 cm, dzięki czemu posłuży nie tylko noworodkom, ale także starszym niemowlętom.

Foto: UM Głuchołazy

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź