Start Inwestycje Wizjonerzy na strefie

Wizjonerzy na strefie

przez Nysa Hot

Na początku przyszłego roku w SSE Radzikowice-Goświnowice nowy zakład otworzą Betoniarnie Odra. Odważna decyzja ulokowania biznesu w tym miejscu to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Chapeau bas.

Kiedy we wrześniu 2017 roku wbijano łopaty pod budowę nowego zakładu, wielu pukało się w głowę. Lokalny tygodnik z nietrafionymi informacji ironizował działania nyskiego magistratu w zakresie pozyskiwania inwestorów, ilustrując swoje rewelacje zdjęciem pustego pola i wysuszonej kukurydzy. Miało nie być nic. Tymczasem stoi betoniarnia, a tuż obok, na 70ha podwałbyrzyskiej strefy swój zakład otworzy belgijski potentat Umicore. Zgadnijcie z czyich usług będzie korzystał przy budowie nowoczesnej fabryki? To już pewne, że z mobilnego węzła betoniarskiego skorzysta również wykonawca galerii Dekada.

Właściciele opolskiej spółki należącej do Cementowni Odra od początku mieli nadzieję, że będą magnesem dla kolejnych inwestorów w SSE. Nie pomylili się. Betoniarnia będzie mogła produkować 60 kubików mieszanek na godzinę, a rocznie – około 80 tys. 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź