Start Hot Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku. 23 i 46-lat trafili do policyjnego aresztu

Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku. 23 i 46-lat trafili do policyjnego aresztu

przez Nysa Hot

Jak się okazało, to nie pierwsze zdarzenie, które mają na sumieniu. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

– W czwartek (10 lutego), tuż po godzinie 3:00 w nocy dyżurny policji w Prudnik otrzymał zgłoszenie o włamaniu do budynku gospodarczego na terenie gminy Biała. Interweniujący na miejscu policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 2 mężczyzn, którzy kradli elementy metalowe. Część łupu została już przez nich wyniesiona i zapakowana w pojeździe, którym przyjechali. Zatrzymani mieszkańcy powiatu brzeskiego w wieku 23 i 46-lat trafili do policyjnego aresztu – informuje prudnicka Policja.

Jak się okazało, mężczyźni są podejrzani również o inne włamania i kradzieże do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie gminy.

– Łupem sprawców padały głównie elementy metalowe oraz narzędzia. Dodatkowo podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli blisko 20 gramów amfetaminy, która należała do starszego z mężczyzn.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im teraz do 10 lat więzienia. Na poczet grożących kar policjanci zabezpieczyli mienie o wartości ponad 20 000 złotych.

Foto: prudnicka Policja 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź