Start Aktualności Wolne środki na szpitale

Wolne środki na szpitale

przez Nysa Hot

W najbliższy wtorek podczas XVI sesji Rady Powiatu pod głosowanie zostanie poddany projekt Forum Samorządowego 2002 i klubu Powiat to ludzie – Kordian Kolbiarz. Radni chcą, aby wolne środki przeznaczyć na dofinansowanie lokalnych szpitali.

Radni chcą przekierowania wszystkich niezaangażowanych środków oraz środków, które nie są na dzisiaj niezbędne do funkcjonowania Starostwa Powiatowego, na walkę z koronawirusem.

[quote width=”auto” align=”left|right|none” border=”COLOR” color=”COLOR” title=”Przewodniczący Rady Powiatu, Bogdan Wyczałkowski`”]Najważniejsze jest dobro i zdrowie mieszkańców Powiatu. Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorem Norbertem Krajczym i znamy potrzeby szpitala. Proponujemy na wsparcie szpitali w Nysie i Głuchołazach przeznaczyć środki z promocji oraz niezaangażowane środki z inwestycji.  [/quote]

Jak na razie nie ma dokładnych wyliczeń jaką kwotę można przesunąć na szpitale. Szacunkowo jest to kwota 1,5-2 milionów złotych. Wczoraj podzielono również przesunięte środki z RPO Województwa Opolskiego. Dzięki temu nyski ZOZ otrzyma wsparcie w wysokości 2,2 milionów złotych (czytaj więcej).

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź