Start Hot WOPR w akcji. Pomocy potrzebowało dwóch wędkarzy

WOPR w akcji. Pomocy potrzebowało dwóch wędkarzy

przez Nysa Hot

Niespokojny poranek nad Jeziorem Nyskim. Około 4. 20 dyżurny PSP w Nysie powiadomił WOPR o osobach potrzebujących pomocy. Przyczyną trudne warunki na wodzie.

Wysokie fale i silny wiatr na Jeziorem Nyskim

Do sytuacji doszło w rejonie Siestrzechowic, jednego z ulubionych miejsc lokalnych wędkarzy. WOPR wysłał dwie jednostki na pomoc mężczyznom, których niewielka łódź groziła zalaniem.

Natychmiast z bazy Wopr Nysa wypływają dwie jednostki ratownicze w tym za zgodą dyż. KPP w Nysie jednostka Policyjna. W działaniach poszukiwawczych brała jeszcze jednostka ratowniczą z PSP w Nysie. Po szybkim dotarciu w rejon zgłoszenia w trzcinach ujawniamy łódź wędkarską z dwoma wędkarzami. Panowie na szczęście w kamizelkach ratunkowych szybko zostają umieszczenia w łodzi ratowniczej, a jednostka policyjna bierze łódź na hol – relacjonuje dowódca WOPR w Nysie, Jarosław Białochławek

Sytuacja mogła zakończyć się o wiele gorzej. Wędkarze ze względu na wysokie fale i silny wiatr nie byli w stanie samodzielnie dotrzeć do brzegu. To kolejna taka sytuacja w ostatnim czasie. Co roku powtarzane są apele o rozwagę nad wodą, odpowiednie zabezpieczenie oraz sprawdzanie warunków pogodowych.

 

Nyskie służby jak zawsze na miejscu

fot. WOPR Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź