Start Aktualności Wracają DNI NYSY!

Wracają DNI NYSY!

przez Nysa Hot

Powraca święto miasta w tradycyjnej formule! Wydarzenie odbędzie się pod koniec maja. 

Imprezę w tym roku zorganizuje Agencja Rozwoju Nysy. Dni Nysy odbędą się w dniach 24-25 maja w dwóch lokalizacjach – w Rynku i pod Halą Nysa.

Przy Sudeckiej będą koncerty (o muzycznych gwiazdach napiszemy w innym artykule), wesołe miasteczko z karuzelami, dmuchańcami i innymi atrakcjami dla całych rodzin.

– Będzie również strefa gastronomiczna z pysznym jedzeniem. Już teraz zapraszam pod Halę Nysa. Zabawa będzie przednia – mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy.

W Rynku będzie jarmark produktów lokalnych.  Stanie też mała scena, gdzie występować będą najmłodsi i najstarsi mieszkańcy naszej gminy. Występy dzieci z gminnych szkół czy seniorów z lokalnych stowarzyszeń cieszyły się dużą popularnością w czasie obchodów 800-lecia Nysy.

– Było wiele głosów naszych mieszkańców, którzy chcieli, by powrócić do tradycyjnego majowego terminu. I tak też robimy. Na pewno program Dni Nysy będzie bogaty – mówi  Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Ostatnia edycja tradycyjnych Dni Nysy odbyła się w 2019 roku. Rok temu święto miasta odbyło się we wrześniu. Impreza była kulminacyjnym momentem obchodów 800-lecia Nysy.

Trzymamy kciuki by dopisała pogoda, bo jak pamiętamy Dni Nysy wielokrotnie odbywały się w deszczowej aurze.

Foto: Gmina Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź