Start Aktualności Wreszcie ruszy remont dworca w Nysie!

Wreszcie ruszy remont dworca w Nysie!

przez Nysa Hot

Jedną z najważniejszych inwestycji w przyszłorocznym budżecie będzie remont nyskiego dworca. Nysa dostała aż 10 milionów złotych na budowę i remont Centrum Przesiadkowego. 

Każdy kto czekał na pociąg na nyskim dworcu, doskonale wie, że wysłużony obiekt już od dawna wymagał modernizacji. Miejsce od lat straszy wyglądem i jest jedną z niechlubnych pozostałości poprzedniego systemu. Gmina od dawna szukała środków zewnętrznych na modernizację.  Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych nyski dworzec zamieni się w nowoczesne centrum przesiadkowe.

-Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozyskaliśmy 10 milionów złych na budowę i remont Centrum Przesiadkowego w Nysie! Te świetne dla nas informacje przekazał dziś na konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki. – informuje na Facebooku Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy.

Wreszcie mają być schludne toalety, a dzięki remontowi przybędzie zielonych skwerów z ławkami i małym parkiem. Wymienione zostanie także oświetlenie oraz powstanie parking dla podróżnych. Inwestycja ma ruszyć już w przyszłym roku.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź