Start Aktualności Wreszcie ruszy remont nyskiego dworca!

Wreszcie ruszy remont nyskiego dworca!

przez Nysa Hot

W ubiegłym tygodniu gmina Nysa ogłosiła przetarg na budowę nowoczesnego Centrum Przesiadkowego. Inwestycja ma rozpocząć się w tym roku i potrwać do końca 2022r. 

Dworzec na miarę XXI wieku

Każdy kto czekał na pociąg na nyskim dworcu, doskonale wie, że wysłużony obiekt już od dawna wymagał modernizacji. Miejsce od lat straszy wyglądem i jest jedną z niechlubnych pozostałości poprzedniego systemu. Gmina od dawna szukała środków zewnętrznych na modernizację.  Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych nyski dworzec zamieni się w nowoczesne centrum przesiadkowe.

Wyremontowany zostanie budynek dworca i tereny przyległe. Powstaną miejsca postojowe dla samochodów i rowerów. Ciekawostką będzie wypożyczalnia rowerów miejskich. Obok dworca pozostaną miejsca dla taksówkarzy.  Będzie również wiata dla autobusów MZK.

Szybka podróż z Nysy

Wreszcie mają być schludne toalety, a dzięki remontowi przybędzie zielonych skwerów z ławkami i małym parkiem. Wymienione zostanie także oświetlenie oraz powstanie parking dla podróżnych.

– Za kilka lat to będzie bardzo ważny punkt na tzw. szprysze nr 8, czyli kolei prowadzącej z Kłodzka, Nysy aż do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Nysa zyska świetne połączenie praktycznie z każdym miejscem na świecie. – mówi Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy.

Do Centralnego Portu Komunikacyjnego mamy dotrzeć w 3 godziny i 15 minut. Dodajmy, że budowa centrum przesiadkowego to wspólny projekt gminy Nysa i powiatu nyskiego.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź