Start Aktualności Wrocławska otwarta!

Wrocławska otwarta!

przez Nysa Hot

Po miesiącu oczekiwania mieszkańcy Nysy mogą częściowo odetchnąć. Ulica Wrocławska została dopuszczona do ruchu. Do oddania przejazdu przez Rynek lub skrętu w Siemiradzkiego ulica będzie ślepa.

Nie zmienia to faktu, że ułatwi to jazd do sklepów przy Wrocławskiej oraz ułatwi wyjazdy z Kowalskiej i przedostanie się na Rynek Garncarski. Dopuszczenie do ruchu nie oznacza końca tej inwestycji. Wykonawca ma do zrobienia jeszcze kilka elementów. Jak zwracają uwagę pobliscy przedsiębiorcy, pewnie nie obejdzie się bez poprawek niektórych odcinków chodnika. Do oddania całości inwestycji związanej z przebudową ulic w centrum, na Wrocławskiej będą dwa pasy ruchu. Docelowo trzecim pasem będą poruszać się autobusy miejskie, prywatni przewoźnicy, taksówki oraz służby bezpieczeństwa. W przyszłym roku dojdzie również system ITS i nowe punkty monitoringu miejskiego. Wjeżdżając do centrum na tablicach będzie wyświetlana informacja o wolnych miejscach parkingowych, a dla pieszych godziny przyjazdu darmowych autobusów elektrycznych.

Postęp w pracach widać również przy ulicy Celnej. Tu kosztem chodnika, przyspieszono prace przy oddaniu ulicy. Odcinek do ronda przy Moniuszki i Prudnickiej ulica jest gotowa. Do wykonania zostaje odcinek przy Fontannie Trytona. Na Celnej docelowo będą również 3 pasy ruchu. Otwarcie w styczniu 2020 r.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź