Start Aktualności Wspólna umowa na ponad 3,5 mln

Wspólna umowa na ponad 3,5 mln

Na początku września poznamy zwycięzcę przetargu

przez Nysa Hot

Spółki miejskie EKOM i MZK ogłosiły na platformie zakupowej przetarg na dostawę oleju napędowego do kontenerowej stacji paliw. Połącznie sił ma przynieść oszczędności dla budżetów obydwu firm.

EKOM i MZK łączą siły rozpisując wspólny przetarg

Dostawca paliwa dostarczy około 800 tys. litrów paliwa o określonej jakości i temperaturze. Wartości zadania to blisko 3,5 miliona złotych netto. Wybrany w postępowaniu dostawca paliwa do pojazdów komunalnych Ekomu oraz dla taboru miejskiego przewoźnika będzie dostarczać je do zbiorników, które są zainstalowane na terenie zakładów. W skali roku pozwoli to na spore oszczędności. – Mam nadzieję, że pomysł wypali. Jeśli dostaniemy cenę na jaką liczymy, będziemy namawiać inne spółki miejskie do wspólnego przetargu – mówi Prezes spółki EKOM, Tomasz Ogorzały.

Poszukiwanie sposobów na zmniejszenie wydatków jest konieczne w dobie rosnących cen za usługi i towary. Wraz z nimi, wspomniane spółki, czy też wodociągi muszą część kosztów przerzucać na mieszkańców. MZK nowy rok może rozpocząć od zysku. To za sprawą przejęcia nyskiej strefy parkowania od prywatnego podmiotu. Przewoźnik będzie obsługiwać parkometry na drogach gminnych oraz powiatowych. W tej sprawie również ogłoszono przetarg na zakup 61 nowoczesnych parkometrów.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź