Start Aktualności Wspomnienie Janusza Sanockiego

Wspomnienie Janusza Sanockiego

przez Nysa Hot

Dziś przed Urzędem Miejskim wystawiono zdjęcie śp. Janusza Sanockiego, byłego burmistrza Nysy i byłego posła na Sejm RP, który zmarł wczoraj w kędzierzyńskim szpitalu w wyniku choroby wywołanej przez koronawirusa. Zaraz po jego śmierci opuszczono w Nysie flagi do połowy masztu i przepasano je kirem. 

Sanocki to ważna postać dla nyskiego samorządu. W 1980 należał do założycieli NSZZ „Solidarność” w Nysie. Kierował MKZ Ziemi Nyskiej, był delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów związku w Gdańsku. Natomiast w 1990 utworzył nyski Komitet Obywatelski, który wygrał pierwsze wybory samorządowe w Nysie. Od 1994 do 2006 był radnym rady miejskiej w Nysie, a w latach 1998–2001 sprawował urząd burmistrza Nysy. Trzykrotnie (w latach 2006-2014) był wybierany do rady powiatu nyskiego. W 2015r. został posłem na Sejm RP. Ważną częścią jego życia i działalności była praca dziennikarza. Od 1993  kierował lokalnym tygodnikiem „Nowiny Nyskie”.

-Trudno nam uwierzyć, że nie usłyszymy już Jego zawołania: „Załogo! Jak się załoga ma?” kiedy wchodził rano do siedziby naszej redakcji. Naszym Czytelnikom będzie brakowało Jego ostrego, bezkompromisowego pióra, którego nikt nie będzie w stanie zastąpić. – napisała redakcja Nowin Nyskich.

Janusz Sanocki miał 66 lat. Był żonaty z Elżbietą. Miał trzy córki: Magdalenę, Joannę i Natalię.

Foto: UM Nysa/Facebook

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź