Start Aktualności Wstąp w szeregi Legii Polsko – Włoskiej

Wstąp w szeregi Legii Polsko – Włoskiej

przez Nysa Hot
Przed nami Dni Twierdzy Nysa. Pod koniec lipca wojska Napoleona znów spróbują zdobyć Nysę. W programie m.in. Bitwa Morska, Manewry Wojskowe i Piknik Forteczny.  W sobotę warto podejść do nyskiego regimentu i zapytać, jak można wstąpić w szeregi Legii.

Grenadierzy Legii Polsko Włoskiej – rekrutacja

Ruszyła rekrutacja do nyskiego oddziału na stanowisko grenadiera. To przygoda dla każdego, kto nie boi się obozowego życia i  czuje powołanie do służby ku chwale ojczyzny. Rekruci będą sprawdzani na polach bitew napoleońskich.  Nysianie od lat obecni są podczas różnych inscenizacji bitew historycznych, dając żywe lekcje historii i świetnie się przy tym bawiąc. Nie straszny im upał i ciężkie umundurowanie. Po potyczkach zawsze czeka pyszna strawa od obozowego kucharza. Zresztą, zapytajcie o to sami.

Dni Twierdzy Nysa 2021

Główna potyczka tegorocznych Dni Twierdzy Nysa odbędzie się w sobotę 31 lipca o godzinie 20.30. Dowódca nyskich wojsk Krzysztof Herman zapowiada, że w tym roku będzie sporo nowości. Obozowe życie można podpatrywać już od godziny 16 na Forcie II.
Informacje o zapisach do Legii
E-mail:marko-grenadier@wp.pl
Tel. +48 666-337-010

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź