Start Aktualności Wszywka alkoholowa Legionowo to zabieg całkowicie bezbolesny

Wszywka alkoholowa Legionowo to zabieg całkowicie bezbolesny

przez Nysa Hot

Leczenie choroby alkoholowej jest skomplikowanym i długim procesem.

Nie ma w tym niczego dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że powstawanie choroby alkoholowej jest równie zawiłe i skomplikowane. Alkoholizm to uzależnienie nie tylko fizyczne, ale również psychiczne, dlatego wyjście z niego jest tak trudne. Nie jest to jednak niemożliwe do wykonania, co potwierdzają ludzie, którzy już od lat żyją w trzeźwości i mówią o sobie trzeźwi alkoholicy.

Należy wiedzieć, że alkoholikiem zostaje się na całe życie i po zakończeniu terapii odwykowej nie można powrócić do spożywania alkoholu, gdyż może skończyć się to nawrotem choroby.

Jedną z niewątpliwie pomocnych metod w wychodzeniu z uzależnienia alkoholowego jest wszywka alkoholowa Esperal Legionowo w https://gabinetchirurgiczny.com/. Jak działa i jak umieszcza się ją w ciele pacjenta? Czy pomaga wyjść z choroby?

Jak implantowana jest wszywka?

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej to nieskomplikowana procedura chirurgiczna, która trwa około pół godziny. Lekarz chirurg nacina skórę na pośladku lub w okolicy łopatki pacjenta, a następnie umieszcza tabletki z wszywką podpowięziowo, czyli głęboko w skórze, tuż przy mięśniu. Na koniec zakłada na nacięcie szwy i opatrunek. Taki sposób umieszczenia tabletek nie przeszkadza pacjentowi w funkcjonowaniu, nie ma on również możliwości samodzielnego wyjęcia wszywki z ciała.

Blizna po zabiegu jest praktycznie niewidoczna lub nie pozostaje żaden ślad po zabiegu. Po zakończonym działaniu wszywki nie ma konieczności usuwania go z organizmu, tabletki z Disulfiramem rozpuszczają się w organizmie.

Jaka jest istota działania wszywek?

Działanie wszywki dyktowane jest substancją, która znajduje się w tabletkach. Substancją tą jest Disulfiram, który zaburza działanie metabolizmu alkoholu etylowego w ciele pacjenta. Wszywka alkoholowa zaliczana jest do metod wspomagających awersyjnych, a więc do takich, które wywołują u pacjenta wstręt oraz niechęć do spożywania alkoholu. 

Skuteczność – od czego zależy?

Wszywka alkoholowa Esperal wykazuje dużą skuteczność w leczeniu choroby alkoholowej, jednak nie zawsze okazuje się „strzałem w dziesiątkę”. W jakich sytuacjach wszywka alkoholowa się nie sprawdzi? Przede wszystkim w sytuacji, w której pacjent nie jest do końca przekonany co do tej metody i nie chce podjąć dalszego leczenia alkoholowego. Brak odpowiedniej motywacji do powrotu do zdrowia spowoduje, że osoba uzależniona będzie sięgała po alkohol, mimo nieprzyjemnego działania wszywki alkoholowej. Może również zdarzyć się tak, że alkoholik zaprzestanie picia na czas trwania wszywki, jednak po zakończeniu jej działania szybko wróci do nałogu.

Jak i gdzie umieszcza się wszywkę?

Wszywka alkoholowa Esperal swoją nazwę wzięła od sposobu umieszczenia jej w ciele pacjenta. Tabletki z Disulfiramem umieszcza się podskórnie na pośladku lub obok łopatki, a na koniec zabiegu zaszywa się ranę szwami rozpuszczalnymi bądź nierozpuszczalnymi. To dlatego bardzo często o osobie, która zdecydowała się na zabieg wszycia Esperalu mówi się, że „się zaszyła”.

Wszywka alkoholowa – jak działa?

Wszywka alkoholowa Legionowo wykazuje swoje działanie za każdym razem, gdy osoba uzależniona spożyje alkohol lub produkt, który alkohol zawiera (na przykład syrop na kaszel czy cukierki z alkoholem). Jeśli zachowuje abstynencję, Esperal nie zaburza funkcjonowania organizmu w żaden sposób. 

Gdy alkoholik złamie abstynencję i napije się alkoholu, już po 10 minutach zacznie odczuwać między innymi:

  • bóle i zawroty głowy;
  • nudności i bóle brzucha;
  • przyspieszone bicie serca;
  • skoki ciśnienia;
  • ogólny lęk i zaniepokojenie o swój stan zdrowia.

Dodatkowo, wystąpić mogą biegunka oraz wymioty, a wszystkie objawy trwać mogą od 4 do 10 godzin. Takie objawy daje spożycie niewielkiej ilości alkoholu. Napicie się większej ilości prowadzić może do poważniejszych i trwałych uszkodzeń organów takich jak wątroba czy nerki. Może również dojść do zawału serca, ślepoty, a nawet do śmierci.

Disulfiram zaburza działanie enzymu odpowiedzialnego za rozkład alkoholu etylowego, czyli dehydrogenazy. Pozwala on wątrobie jedynie na rozkład etanolu do aldehydu octowego, który jest trucizną dla organizmu. Dlatego też nagromadzony aldehyd daje objawy podobne do zatrucia alkoholowego za każdym razem, gdy alkoholik spożycie alkohol w trakcie terapii wszywką.

Jak długo działa Esperal?

Esperal Legionowo wszyty pod skórą pacjenta zaczyna działać natychmiast i wykazuje swoje działanie od 8 do aż 12 miesięcy. Dokładny termin działania wszywki alkoholowej nie jest znany, gdyż zależy on od indywidualnych predyspozycji pacjenta, do których zaliczyć można między innymi jego wiek i płeć, stopień uzależnienia od alkoholu, wagę, a także ogólny stan zdrowia.

Jest to czas, który alkoholik powinien wykorzystać najlepiej jak potrafi. W trakcie działania Esperalu najlepiej rozpocząć wprowadzanie nowych zdrowych nawyków, które będą początkiem leczenia alkoholowego. Można również podjąć się terapii alkoholowej, której warunkiem koniecznym jest zachowanie trzeźwości, co gwarantuje wszywka alkoholowa. Jeżeli pacjent będzie czuł, że potrzebny jest mu ponowny zabieg, a lekarz prowadzący nie zauważy przeciwwskazań, zabieg można powtórzyć.

Przeciwwskazania do zabiegu

Choć wszycie wszywki alkoholowej Esperal jest zabiegiem bezpiecznym i nieskomplikowanym, nie można przeprowadzić go u każdej osoby, która chce się na niego zdecydować. Zabieg poprzedza wizyta kwalifikująca, w trakcie której lekarz przeprowadza z pacjentem szeroki wywiad medyczny, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Do głównych przeciwwskazań zaliczyć można:

  • okres ciąży oraz karmienia piersią;
  • niewydolności nerek i wątroby;
  • zawał serca przebyty w przeciągu ostatnich kilku miesięcy;
  • cukrzycę oraz epilepsję;
  • problemy z układem krążeniowym;
  • uczulenie na Disulfiram lub inny składnik tabletek wszywki.

Kolejnym przeciwwskazaniem do wszycia wszywki alkoholowej jest spożycie alkoholu na 24 godziny przed wyznaczonym terminem zabiegu. Jeżeli pacjent stawi się na zabieg w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, wszycie wszywki będzie niemożliwe, ze względu na wysokie niebezpieczeństwo takiego działania.

Skuteczność działania wszywki

Wszywka alkoholowa już od wielu lat stosowana jest w leczeniu alkoholizmu. Jej skuteczność jest bardzo wysoka, co potwierdzają sami pacjenci, którzy podjęli się wszycia Esperalu. Ważne jest jednak, by chęć wszycia wszywki alkoholowej wykazał sam pacjent, bez żadnego przymusu ze strony osób trzecich. W przypadku przymuszenia pacjenta przez najbliższych, często zdarza się tak, że wszywka nie daje żadnych efektów, może nawet pogłębić uzależnienie od alkoholu.

Należy mieć jednak na uwadze, że sama wszywka alkoholowa nie wyleczy skutecznie z alkoholizmu. Esperal jest tylko pomocą w leczeniu, jedną z metod, którą wykorzystuje się w trakcie terapii. Tylko kompleksowa terapia obejmująca również odtruwanie oraz psychoterapię przyniesie oczekiwane efekty i pozwoli żyć osobie uzależnionej w zdrowiu.

Jeśli zaobserwowałeś u siebie objawy wskazujące na problem z alkoholem, nie czekać i zacznij szukać pomocy w profesjonalnych placówkach! Pomogą Ci one na odzyskanie swojego życia oraz kontroli nad swoim zachowaniem!

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź