Start Aktualności Wybieramy rękawice narciarskie dla dzieci

Wybieramy rękawice narciarskie dla dzieci

przez Nysa Hot

Narciarstwo jest sportem, który chętnie uprawiają zarówno dorośli, jak i dzieci. A czy można wyobrazić sobie szusowanie bez rękawiczek? Oczywiście, że nie. Dlatego Sport Team przygotował specjalny dział, w którym znajdziesz rękawiczki narciarskie dla młodszych.

Rękawice dla dzieci – co trzeba wiedzieć?

Nie istnieją uniwersalne rękawiczki narciarskie dla dzieci. Innych rękawic będzie potrzebować dziecko, które dopiero stawia pierwsze kroki i uczy się jeździć, innych dziecko mające już rok czy dwa doświadczenia. Skąd bierze się ta różnica? W pierwszym przypadku nauka jest często związana z wywracaniem się na śnieg – a dziecko odruchowo osłania się rękoma. Rękawice nie tylko powinny chronić przed urazami, ale również nie przepuszczać wilgoci. Inaczej młody adept narciarstwa szybko przemoczy dłonie i skostnieją mu palce. To może prowadzić do przeziębienia i ogólnego zniechęcenia do nart dziecka.

Dlatego rękawiczki narciarskie dziecięce dla początkujących muszą być wykonane z materiału zapewniającego maksymalną wodoodporność. Tutaj można polecić poliester z mocną konstrukcją przędzy – jest to nie tylko materiał wodoodporny, ale także oddychający. Dla młodych narciarzy mających już doświadczenie w jeździe także polecamy rękawice wykonane z tego materiału – pomoże on nie tylko podczas upadków, ale również osłoni dłonie przed chłodem podczas spadku temperatur i ewentualnymi opadami śniegu lub deszczu ze śniegiem.

Dwa palce czy pięć?

Patrząc na ofertę rękawic narciarskich dla dzieci widzimy rękawice mające dwa i pięć palców. Które lepiej wybrać? Dwupalczaste przeznaczone są przede wszystkich dla najmłodszych – taka konstrukcja pomaga w ich łatwym zakładaniu oraz ściąganiu. Jednak jeśli dziecko jest już bardziej samodzielne – czyli samo reguluje kasy czy zapina i odpina zapięcia butów, rękawice pięciopalczaste dadzą mu lepszą kontrolę nad każdą akcją.

Warto również dodać, że producenci odzieży narciarskiej doskonale zdają sobie sprawę z tego, co cieszy najmłodszych, dlatego rękawiczki przeznaczone dla nich – zwłaszcza te z dwoma palcami – mają wesołą kolorystykę oraz sympatyczne obrazki zwierzątek. Dodatkowo wiele z nich ma wydłużane mankiety – co zapobiega dostaniu się śniegu pod materiał. Takie rękawice świetnie nadawać się będą nie tylko do jazdy na nartach, ale posłużą również do lepienia bałwana, jazdy na sankach czy po prostu rzucania śnieżkami.

Rękawiczki narciarskie dziecięce w stsklep.pl

Sport Team przygotował szeroki wybór rękawiczek dla dzieci. Oferujemy wyłącznie produkty uznanych marek. Znajdziesz tu dwu- i pięciopalcowe, wykonane z materiałów wodoodpornych i dodatkowo wzmocnione przez wewnętrzną wkładkę z mikrofibry lub skórę syntetyczną. Tej wysokiej jakości rękawice narciarskie dla dzieci zapewniają perfekcyjną ochronę dłoni. A pomimo wykonania z najlepszych możliwych materiałów są dostępne w bardzo przystępnych cenach.

Odwiedź stronę stsklep.pl już dzisiaj i wybierz najlepsze rękawice narciarskie dla swojego dziecka!

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź