Start Aktualności Wyciek gazu w Łambinowicach

Wyciek gazu w Łambinowicach

przez Nysa Hot

Koparka przypadkowo uszkodziła dziś gazociąg na ul. Powstańców Śląskich w Łambinowicach. Na szczęście strażacy i pracownicy Pogotowia Gazowego szybko opanowali sytuację. 

– Otrzymaliśmy zgłoszenie o wydobywającym się gazie w Łambinowicach na ul. Powstańców Śląskich. Po dojeździe jednostek okazało się, że podczas prac ziemnych doszło do uszkodzenia przyłącza gazowego CNG (gaz ziemny). – informują na Facebooku strażacy ochotnicy z Łambinowic. –  Nasze działania polegały na natychmiastowym wyznaczeniu strefy niebezpiecznej. W międzyczasie pracownicy Pogotowia Gazowego zakręcili zawory i gaz przestał się ulatniać.

Do zdarzenia doszło rano, około godz. 9.30. Gazociąg uszkodziła koparka, która wykonywała naprawę wodociągu na ul. Powstańców Śląskich. W sąsiedztwie znajdują się bloki mieszkalne.  Gdyby awarii nie udało się błyskawicznie opanować, niezbędna byłaby ewakuacja mieszkańców w promieniu 100 metrów od uszkodzonego gazociągu. Ostatecznie jednak, sprawne działania strażaków i pracowników Pogotowia Gazowego pozwoliły uniknąć tego scenariusza.

W akcji uczestniczyło aż 8 zastępów straży pożarnej – z Łambinowic, Nysy, Jasienicy Dolnej i Budzieszowic. Pomagali także funkcjonariusze Policji.

Foto: OSP Łambinowice

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź